Medzi knihami - čerstvé informácie z diania v knižnom svete


Dnes — štvrtok, 30. jún

20:00 – 22:20 Artforum Košice,
Hlavná 87, Košice

Lyrik H v Artfore

Je to horor, psycho, romantika, erotika, škvár! Prostriedok na účinky sveta, vesmíru a vôbec pre ľudí sebastredného tretieho milénia. Pozývame vás na autorský večer Lyrika H vo štvrtok 30.6. od 20:00. V priebehu večera od 20:00 uvedieme jeho knižného sprievodcu po albume storočia Ja a knihu Naničhodný poet, od 21:00 nás čaká koncert Lyrika H s Rolandom Kánikom. Večer moderuje Tomáš Straka.

Dva roky po Lyrikovom sólovom albume JA prichádza aj knižný Sprievodca po albume storočia. Obsahuje texty, množstvo fotografií a „pokecy" k jednotlivým trekom, celkovému konceptu a tiež USB kartu s tuctom skladieb a poltuctom remixov od dôležitých mien slovenskej elektronickej scény. Takto môžete čítať o tom, čo počujete. Že ide skutočne o album storočia možno nezistíte hneď. Postupne sa však mnohé začne rozjasňovať. Napokon si možno aj vy začnete naplno vychutnávať, predtým možno len tušené, nuansy a detaily diela, ktoré ak niečím trpí, tak jedine bohatým vnútorným životom autora.

Ubehlo 25 rokov, odkedy Lyrik H vydal s prievidzskou kapelou JSS album Kompromis. Spoluzakladateľ projektov Zlokot a Modré hory však svoj prvý sólo albumu s názvom Ja, produkovaný progresívnym seniorom Danom Handraburom, vydal až na svoje 40-te narodeniny. Ako bonus pribudlo aj EP Sladkých 16 obeatované talentovaným tínedžerom Hugom Hauskrechtom.
Lyrik H proprosil Rolanda Kánika, aby spolu nacvičili hutný koncertný program a tak sa aj stalo. Sú pripravení vám ho predviesť naživo. Očakávať môžete umčo, hip-hop, elektro, rýmy, flowy a najmä energiu prúdiacu cez prierez Lyrikovej doterajšej tvorby s dôrazom na
najnovšie počiny a možno nečakané, live úpravy viacerých trekov.

Vstup na debatu je voľný, vstupenka na koncert 10€.

Podujatie v rámci cyklu Literárne večery v Artfore z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.