Medzi knihami - čerstvé informácie z diania v knižnom svete

 

Stručný Človek Tomáš Janovic

Tomáš Janovic, aforista, básnik, textár, dramatik, prekladateľ, autor nestarnúcej literatúry pre deti a mládež, držiteľ Ceny Dominika Tatarku a predovšetkým skvelý človek s iskrivým humorom v pondelok 22.mája oslavuje osemdesiate narodeniny.

Inzerát.

Hľadám ideológiu, ktorá

umožňuje robiť svinstvá

z ušľachtilých dôvodov.Rusko je dvojkniha.

Z jednej strany

12 stoličiek, z druhej strany

Protokoly sionských

mudrcov.Pevnú roku hľadajú tí,

čo nestoja pevne na nohách.Po dvoch totalitách,

aj slová prevracajú kabáty.Jediné

fungujúce

perpetum mobile

je antisemitizmus.Texty sú z knihy Dvaja v jednom.Srdečne vás spolu s vydavateľstvom Kalligram pozývame na stretnutie s Tomášom Janovicom a na krst knihy, ktorá vychádza pri príležitosti jeho narodenín - Spolu s vydavateľstvom Kalligram Vás srdečne pozývame na uvedenie knihy Alexandra Bröstla Tomášovo spomníkovatenie. Knihu uvedú Daniela Kapitáňová a Tomáš Ulej.

Štvrtok 25. mája o 19:00. Artforum, Kozia 20 Bratislava.

Zobraziť diskusiu (0)

Dvaja v jednom

Dvaja v jednom

Janovic Tomáš, Polakovič Dušan

Aforizmy Tomáša Janovica s kresbami Dušana Polakoviča. Mimoriadne pekná kniha....

Kúpiť za 11,39 €

Podobný obsah

Udavatív: Na koho čo?

Udavatív: Na koho čo?

Koncom roka prišla do redakcie obálka s knižkou nazvanou Slovo miesto činu. S knižkou tak útlou a nenápadnou, že musela skromne počkať až do januárového upratovania. Bola by škoda, keby zapadla, lebo kniha aforizmov Tomáša Lazára je skvelou ukážkou toho, aká je slovenčina hravá, koľko paradoxov skrýva a koľko múdrosti sa zmestí do niekoľkých slov. Majster stručnosti Tomáš Janovic o aforistovi Tomášovi Lazárovi napísal: "Nementoruje, čiže nedvíha ukazovák. Ale nedvíha ani prostredník. Veľmi zručne využíva hravosť a bystrosť slovenčiny."