Medzi knihami - čerstvé informácie z diania v knižnom svete

 

Čítanie v cudzom jazyku pre začiatočníkov aj pokročilých

Hana Križanová, kníhkupkyňa z bratislavského Artfora, ktorá dlho pracovala vo viedenskom kníhkupectve a je dobre zorientovaná v cudzojazyčnej literatúre, vybrala zopár nových kníh v angličtine aj nemčine, ktoré stoja za pozornosť a môžete si ich prísť do Artfora prelistovať. Nájdete medzi nimi knihy pre maličké deti, ktoré sa cudzie jazyky len učia aj knihy pre mládež, ktorá čítanie v angličtine už zvláda.

Rodičia a bilingválne deťúrence, mládež pracujúca na svojich skills, new friends from the Panenská Street and neighbourhood you are all welcome, herzlich willkommen, besuchen Sie uns gerne in unserem Buchladen auf der Kozia Strasse 20.

Je tu nový výber kusoviek. Čo by vám nemalo uniknúť?

Christoph Niemann – Words

Kniha Words obsahuje viac ako 300 anglických slov vysvetlených jednoduchými čiernobielymi kresbami. Je to skvelý darček pre každého, kto s angličtinou začína, ale aj tých, čo už začali a vedia oceniť kreslený humor.

Christoph Niemann – Abstract City

Nemecký grafický dizajnér pracujúci pre New York Times je známy svojím originálnym prístupom a novým pohľadom na každodenné situácie a predmety. V tejto knihe sú jeho rôzne pokusy s kancelárskymi predmetmi, lístím, smiešnymi grafmi a kolážami, ktoré rozosmejú deti a aj deti vnútri nás dospelých.

The Fan Brothers – The Night Gardener

To, že sa netreba báť noci a temných tieňov potvrdzujú aj bratia Fanovci. Keď malý William vyzrie z okna, uvidí, že sa za noc pred domom zjavila obrovská listnatá sova. Že sú kúzla všade okolo nás, sa presvedčíte na prvý pohľad.

Neil Gaiman, Dave McKean – Crazy Hair

Neverili by ste, čo všetko môže žiť vo vlasoch! Skvelá kombinácia Gaiman – McKean vás vtiahne do fantasticky ilustrovanej útlej knižky tak, ako vtiahne Maddie do šialených vlasov všetko naokolo. Môže to byť vlastne aj celkom nebezpečná cesta...

Lauren Wilford, Ryan Stevenson – Isle of Dogs

Videli ste posledný film kultového režiséra Wesa Andersona Psí ostrov? Ak nie, pozrite si ho a príďte si aj po sprievodnú knižku. Dozviete sa množstvo zákulisných informácií z rozhovorov s tvorcami, ako animovaný film vznikal a čím sa inšpiroval.

Philip Pullman – Grimms Märchen

Najklasickejšie nemecké rozprávky bratov Grimmovcov prichádzajú v novom prerozprávaní od Philipa Pullmana, známeho z jeho trilógie Temné hmoty. S obálkou od Shauna Tana je to verná záruka kvality a potešenia pre deti do 8 rokov.

Hugh Lofting – Doktor Dolittle

Čo keby ste rozumeli reči zvierat, mohli cestovať po celom svete a pomáhať im? Doktor Dolittle to teda rozhodne robí! Pre už trochu v nemčine zdatnejších čitateľov a čitateľky od 8 rokov je táto malá, pekne ilustrovaná knižka ako stvorená.

Tomi Ungerer – Der Mondmann

Legendárny rakúsky autor detských knižiek Tomi Ungerer rozpráva príbeh o mesačnom mužovi, ktorý sa zhora díva na Zem a závidí ľuďom všetku radosť a krásu, čo ich obklopuje. Rozhodne sa preto, že chytí kométu za chvost a príde na krátku návštevu. Čo všetko sa však môže zvrtnúť, sa dočítate v texte i dovtípite z krásnych autorských ilustrácií.

Samantha Friedman, Cristina Amodeo – Matisse und sein Garten

Spolupráca švajčiarskeho vydavateľstva Diogenes a slávneho múzea MoMA z New Yorku prinieslo nezvyčajnú knihu o maliarovi Henrim Matissovi, ktorý vďaka experimentovaniu s nožničkami a farebným papierom objavil úplne novú a nezvyčajnú cestu v umení. Farebné vystrihované kolážové ilustrácie podnietia detskú tvorivosť a povzbudia k objavovaniu vlastných kúzelných svetov.

Jon and Tucker Nichols – Herr Sauermann sucht seine Zähne

Alfred Sauermann sa jedného dňa zobudí a zistí, že nemá svoju protézu. Musí teda prehľadať všetky svoje veci a krabice, kde nájde snehové gule, gekóna, kancelársku spinku, ľavú papuču a iné veľmi potrebné veci. Smiešna kniha obsahuje plno slovíčok, ktoré vám jednoducho nesmú uniknúť ak sa chcete stať pravým Muttersprachlerom a pravou Muttersprachlerkou.

Zobraziť diskusiu (0)

Podobný obsah

Poviedka mesiaca júl 2021: Claudia Piñeiro: Kto z nás?

Poviedka mesiaca júl 2021: Claudia Piñeiro: Kto z nás?

Claudia Piñeiro

Claudia Pineiro podáva vo svojich poviedkach svedectvo o tom, aké zúfalé činy sú ľudia schopní vykonať pod vplyvom nepriaznivých okolností a nešťastných náhod. Stačí jej len pár strán na to, aby čitateľom naservírovala silné, odvážne a nekompromisné príbehy plné napätia, pôsobivých scén, prekvapujúcich, niekedy až absurdných zápletiek a nečakaných koncov.

Staroba ako priestor na dialóg

Recenzie

Staroba ako priestor na dialóg

Starnutie je v súčasnej dobe vnímané najmä ako hrozba, ktorá vyvolá pocit úzkosti zakaždým, keď si vo vlasoch nájdeme ďalší sivý vlas. Akoby bola do strachu zo šedín pretavená pomerne chmúrna predstava o bezfarebnom svete. Možno aj preto sa obdobie staroby zvykne označovať termínom jeseň života. A slovo „jeseň“ sa nachádza aj v rovnomennom názve diela spisovateľky Ali Smith.

Poviedka mesiaca september 2021: Jar v Jekaterinburgu

Poviedka mesiaca september 2021: Jar v Jekaterinburgu

Lukáš Cabala

Vincent prichádza na sibírsku výskumnú stanicu Belyj krot. Jeho úlohou je priblížiť vedu bežným ľuďom. V izbe hlboko pod zemou nachádza čas a pokoj na písanie novej knihy, do ktorej sa mu postupne vlievajú miestni vedci, ich objavy z permafrostu, sprievodkyňa Jelena i krajanka, ktorá uviazla na svojich cestách a nedokáže sa vrátiť domov. A ktovie, čo ukrýva starosta neďaleko za mestom...